Категория
Linear - Amplifiers - Audio
Производитель
Freescale / NXP Semiconductors
RoHS
YES
Certification
Доставка
Оплата

| TYPE | DESCRIPTION |
| Part Number: | TDF8599CTH/N1,118 |
| Description: | IC AUDIO AMP PWR STER D 36HSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description | Amplifier IC 1-Channel (Mono) or 2-Channel (Stereo) Class D 36-HSOP |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Other Names | 568-9461-2 "######"935290889118 "######"TDF8599CTHN1118 |
| Package / Case | 36-BSSOP (0.433, 11.00mm Width) Exposed Pad |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 36-HSOP |
| Manufacturer Standard Lead Time | 30 Weeks |
| Meta Part Number | 568-9461-2-ND |
| Output Type | 1-Channel (Mono) or 2-Channel (Stereo) |
| Max Output Power x Channels @ Load | 300W x 1 @ 3 Ohm; 155W x 2 @ 6 Ohm |
| Base Part Number | TDF8599 |
| Series | - |
| Type | Class D |
| Voltage - Supply | 8 V ~ 48 V |
| Features | Depop, Differential Inputs, I²C, Mute, Short-Circuit and Thermal Protection, Standby |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
Таблицы данных: Work in prgress, stay tuned!