Категория
Embedded - Microcontrollers
Производитель
Freescale / NXP Semiconductors
RoHS
YES
Certification
Доставка
Оплата

| TYPE | DESCRIPTION |
| Part Number: | SPC5746BHK1AMKU6 |
| Description: | SINGLE CORE, 3M FLASH |
| Lead Free Status / RoHS Status: | |
| Oscillator Type | Internal |
| Supplier Device Package | 176-LQFP (24x24) |
| Core Processor | e200z4 |
| Program Memory Size | 3MB (3M x 8) |
| Data Converters | A/D 36x10b, 16x12b |
| Speed | 160MHz |
| Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
| Program Memory Type | FLASH |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 3.15 V ~ 5.5 V |
| Peripherals | DMA, I²S, POR, WDT |
| Core Size | 32-Bit |
| Meta Part Number | SPC5746BHK1AMKU6-ND |
| RAM Size | 384K x 8 |
| EEPROM Size | 64K x 8 |
| Series | MPC57xx |
| Packaging | Tray |
| Other Names | 935358748557 |
| Package / Case | 176-LQFP Exposed Pad |
| Number of I/O | 129 |
| Detailed Description | e200z4 MPC57xx Microcontroller IC 32-Bit 160MHz 3MB (3M x 8) FLASH 176-LQFP (24x24) |
| Connectivity | CANbus, Ethernet, FlexRay, I²C, LINbus, SPI |
Таблицы данных: Work in prgress, stay tuned!