Категория
Embedded - Microcontrollers
Производитель
Freescale / NXP Semiconductors
RoHS
YES
Certification
Доставка
Оплата

| TYPE | DESCRIPTION |
| Part Number: | S9S08SG32E1CTLR |
| Description: | 8-BIT MCU S08 CORE 32KB FLASH |
| Lead Free Status / RoHS Status: | |
| Package / Case | 28-TSSOP (0.173, 4.40mm Width) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Other Names | 935321309518 |
| Program Memory Type | FLASH |
| Number of I/O | 22 |
| Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
| Series | S08 |
| Supplier Device Package | 28-TSSOP |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 2.7 V ~ 5.5 V |
| Core Processor | S08 |
| EEPROM Size | - |
| Peripherals | LVD, POR, PWM, WDT |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Detailed Description | S08 S08 Microcontroller IC 8-Bit 40MHz 32KB (32K x 8) FLASH 28-TSSOP |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Connectivity | I²C, LINbus, SCI, SPI |
| Core Size | 8-Bit |
| Program Memory Size | 32KB (32K x 8) |
| Oscillator Type | Internal |
| Data Converters | A/D 16x10b |
| Meta Part Number | S9S08SG32E1CTLR-ND |
| Speed | 40MHz |
| RAM Size | 1K x 8 |
Таблицы данных: Work in prgress, stay tuned!