Категория
Embedded - Microcontrollers
Производитель
Freescale / NXP Semiconductors
RoHS
YES
Certification
Доставка
Оплата

| TYPE | DESCRIPTION |
| Part Number: | S9S08DZ60F2MLF |
| Description: | IC MCU 8BIT 60KB FLASH 48LQFP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Supplier Device Package | 48-LQFP (7x7) |
| Number of I/O | 39 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Core Processor | S08 |
| Detailed Description | S08 S08 Microcontroller IC 8-Bit 40MHz 60KB (60K x 8) FLASH 48-LQFP (7x7) |
| Other Names | 568-14092 "######"935311219557 "######"S9S08DZ60F2MLF-ND |
| Package / Case | 48-LQFP |
| Series | S08 |
| Base Part Number | S9S08DZ60 |
| Connectivity | CANbus, I²C, LINbus, SCI, SPI |
| Core Size | 8-Bit |
| Packaging | Tray |
| Speed | 40MHz |
| Peripherals | LVD, POR, PWM, WDT |
| EEPROM Size | 2K x 8 |
| Oscillator Type | External |
| Meta Part Number | 568-14092-ND |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Program Memory Type | FLASH |
| Program Memory Size | 60KB (60K x 8) |
| RAM Size | 4K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 2.7 V ~ 5.5 V |
| Data Converters | A/D 16x12b |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
Таблицы данных: Work in prgress, stay tuned!