Категория
Embedded - Microcontrollers
Производитель
Freescale / NXP Semiconductors
RoHS
YES
Certification
Доставка
Оплата

| TYPE | DESCRIPTION |
| Part Number: | S9S08DZ48F2VLFR |
| Description: | 8-BIT MCU S08 CORE 48KB FLASH |
| Lead Free Status / RoHS Status: | |
| Program Memory Type | FLASH |
| Series | S08 |
| Meta Part Number | S9S08DZ48F2VLFR-ND |
| Core Processor | S08 |
| Detailed Description | S08 S08 Microcontroller IC 8-Bit 40MHz 48KB (48K x 8) FLASH 48-LQFP (7x7) |
| Number of I/O | 39 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Supplier Device Package | 48-LQFP (7x7) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Speed | 40MHz |
| Core Size | 8-Bit |
| Other Names | 935319972528 |
| Package / Case | 48-LQFP |
| Peripherals | LVD, POR, PWM, WDT |
| EEPROM Size | 1.5K x 8 |
| Connectivity | CANbus, I²C, LINbus, SCI, SPI |
| Program Memory Size | 48KB (48K x 8) |
| RAM Size | 3K x 8 |
| Data Converters | A/D 16x12b |
| Oscillator Type | External |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 2.7 V ~ 5.5 V |
Таблицы данных: Work in prgress, stay tuned!