Категория
Embedded - Microcontrollers
Производитель
Freescale / NXP Semiconductors
RoHS
YES
Certification
Доставка
Оплата

| TYPE | DESCRIPTION |
| Part Number: | S912ZVML32F3WKHR |
| Description: | MAGNIV 16-BIT MCU S12Z CORE 32 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | |
| Manufacturer Standard Lead Time | 18 Weeks |
| Supplier Device Package | 64-LQFP-EP (10x10) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 3.5 V ~ 40 V |
| Speed | 50MHz |
| Program Memory Size | 32KB (32K x 8) |
| Package / Case | 64-LQFP Exposed Pad |
| Core Processor | S12Z |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TA) |
| Number of I/O | 31 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Detailed Description | S12Z S12 MagniV Microcontroller IC 16-Bit 50MHz 32KB (32K x 8) FLASH 64-LQFP-EP (10x10) |
| Connectivity | CANbus, LINbus, SCI, SPI |
| Series | S12 MagniV |
| Other Names | 935334924528 |
| Data Converters | A/D 9x12b |
| Oscillator Type | Internal |
| Core Size | 16-Bit |
| RAM Size | 4K x 8 |
| Meta Part Number | S912ZVML32F3WKHR-ND |
| Program Memory Type | FLASH |
| Peripherals | DMA, POR, PWM, WDT |
| EEPROM Size | 512 x 8 |
Таблицы данных: Work in prgress, stay tuned!