Категория
Embedded - Microcontrollers
Производитель
Freescale / NXP Semiconductors
RoHS
YES
Certification
Доставка
Оплата

| TYPE | DESCRIPTION |
| Part Number: | S912XEQ512F1VAL |
| Description: | 16-BIT MCU S12X CORE 512KB FLA |
| Lead Free Status / RoHS Status: | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.72 V ~ 5.5 V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Packaging | Tray |
| Program Memory Type | FLASH |
| Speed | 50MHz |
| Oscillator Type | External |
| Package / Case | 112-LQFP |
| Core Size | 16-Bit |
| Series | HCS12X |
| Program Memory Size | 512KB (512K x 8) |
| Detailed Description | HCS12X HCS12X Microcontroller IC 16-Bit 50MHz 512KB (512K x 8) FLASH 112-LQFP (20x20) |
| Core Processor | HCS12X |
| Other Names | 935317753557 |
| EEPROM Size | 4K x 8 |
| Meta Part Number | S912XEQ512F1VAL-ND |
| Peripherals | LVD, POR, PWM, WDT |
| Manufacturer Standard Lead Time | 14 Weeks |
| Connectivity | CANbus, EBI/EMI, I²C, IrDA, SCI, SPI |
| Data Converters | A/D 16x12b |
| RAM Size | 32K x 8 |
| Number of I/O | 91 |
| Supplier Device Package | 112-LQFP (20x20) |
Таблицы данных: Work in prgress, stay tuned!