Категория
PMIC - Voltage Regulators - Special Purpose
Производитель
Freescale / NXP Semiconductors
RoHS
YES
Certification
Доставка
Оплата

| TYPE | DESCRIPTION |
| Part Number: | MC33908NAER2 |
| Description: | IC SYSTEM BASIS CAN 1.5A 48LQFP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Package / Case | 48-LQFP Exposed Pad |
| Other Names | 935313228528 |
| Applications | Power Supply, Automotive Applications |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Detailed Description | - Power Supply, Automotive Applications Voltage Regulator IC 6 Output 48-LQFP-EP (7x7) |
| Series | - |
| Voltage - Input | -1 V ~ 40 V |
| Number of Outputs | 6 |
| Supplier Device Package | 48-LQFP-EP (7x7) |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Meta Part Number | MC33908NAER2-ND |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output | Multiple |
Таблицы данных: Work in prgress, stay tuned!